Miał 3 promile alkoholu i chciał prowadzić. Zatrzymał go policjant po służbie

Późnym wieczorem policjant z Komisariatu Policji w Halinowie, będąc po służbie, na terenie powiatu Otwockiego zatrzymał pijanego kierowcę. Nietrzeźwy 39-letni mieszkaniec Poznania wydmuchał prawie 3 promile alkoholu.

Fot. Policja

Fot. Policja

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Halinowie, wracając samochodem po służbie do domu, zatrzymał się na parkingu jednego z otwockich supermarketów. Tu zwrócił uwagę na podjeżdżającego tuż za nim mercedesa i na kierującego nim mężczyznę. Gdy już obaj robili zakupy policjant wyczuł od mężczyzny woń alkoholu.
Następnie po wyjściu z supermarketu policjant zauważył, że kierowca mercedesa wsiadł za kierownicą swojego auta i rusza pojazdem z miejsca parkingowego. Funkcjonariusz nie zastanawiając się ani chwili uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę i wezwał funkcjonariuszy otwockiej drogówki.

Jego przypuszczenia okazały się słuszne. Kierujący pojazdem 39-letni mieszkaniec Poznania wydmuchał prawie 3 promile alkoholu. Nietrzeźwym kierowcą zajmą się teraz funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego otwockiej komendy. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Halinowie wykazał się wzorowa i godną do naśladowania postawą.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.