Miał pecha. W pościg za nim ruszył Zastępca Komendanta Powiatowego Policji

Wczoraj w miejscowości Kozłów Biskupi Zastępca Komendanta Powiatowego Policji sochaczewskiej komendy zatrzymał 41-letniego kierującego, który swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Fot. Policja

Wczoraj gdy Zastępca Komendanta jechał na służbę, około godziny 7. w miejscowości Zakrzew na przejeździe kolejowym zauważył opla astrę, który mimo otwartych zapór kolejowych po zatrzymaniu przed torami nie ruszał do przodu.

Kiedy jeden z kierujących użył sygnału dźwiękowego, siedzący za kierownicą mężczyzna ruszył gwałtownie w kierunku Sochaczewa. Dalej jechał z dużą prędkością, przy czym zjeżdżał na pas przeciwległy i pobocze, czym stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Komendant widząc to ruszył swoim motocyklem celem zatrzymania kierującego, udało mu się to w miejscowości Kozłów Biskupi, po około 5 km.

Po zatrzymaniu pojazdu Komendant dobiegł do samochodu, informując, że jest policjantem. Kierujący jeszcze próbował uruchomić pojazd i odjechać, jednak Komendant do tego nie dopuścił. Używając policyjnych technik interwencyjnych odebrał kluczyki kierowcy, który był agresywny i stawiał opór. Obezwładnionego mężczyznę przekazał policjantom drogówki, którzy przyjechali na miejsce.

Kierujący został zbadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu.

Postawa podinsp. Marka Jabłońskiego jest godna naśladowania dla każdego. To kolejny funkcjonariusz, który swoim zachowaniem udowodnił, że policjantem jest się zawsze.

Źródło: KPP Sochaczew


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.