Miałeś powikłania po szczepieniu? Niedługo ruszą rekompensaty. Można otrzymać nawet 100 tys. zł

Projekt nowelizacji ustawy dotyczącej Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych został już przyjęty przez rząd i w tej chwili jest w parlamencie – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie Polsat News.

Fot. Shutterstock

Minister zaznaczył ponadto, że wszystkie niepożądane odczyny poszczepienne będą rekompensowane bez względu na datę uchwalenia nowelizacji. Dodał, że w tym przypadku prawo będzie działało wstecz.

Kompensata będzie zależała od dni, jaki spędziło się w szpitalu. Dolny limit wynosić będzie 10 tys. zł w przypadku hospitalizacji wynoszącej od 14 do 30 dni, a górny 100 tys. zł. W tym drugim przypadku należałoby spędzić w szpitalu powyżej 120 dni. Będzie też świadczenie obejmujące wstrząs anafilaktyczny, który wymagał zatrzymania szczepionego na oddziale lub Izbie Przyjęć. W tym przypadku świadczenie wyniesie 3 tys. zł.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c