Jest pozwolenie na rozbudowę II linii metra. Prace ruszą jeszcze w tym półroczu!

Wojewoda mazowiecki wydał cztery decyzje dotyczące odcinka północno-wschodniego od stacji Dworzec Wileński do stacji Bródno. Pozwolenia na budowę obejmują stacje C15 i C17 oraz dwie wentylatornie. Mają one rygor natychmiastowej wykonalności.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

Miasto Stołeczne Warszawa może rozpocząć prace budowlane, które zgodnie z projektem obejmują m.in.: budowę stacji nr C17 o roboczej nazwie „Targówek”, przebudowę stacji „Dworzec Wileński”, budowę dwóch wentylatorni, tuneli oraz infrastruktury technicznej (torów odstawczych, wejść, wind, klatek schodowych itp.).

Zgodnie z decyzją środowiskową, roboty budowlane i późniejsze eksploatowanie metra będą prowadzone z uwzględnieniem ochrony zieleni, bezpiecznego gospodarowania odpadami i minimalizowania hałasu. Inwestor jest zobowiązany wykonać ekspertyzy techniczne odporności budynków na drgania.

Wojewoda mazowiecki wydał dotychczas 6 decyzji o pozwoleniu na budowę dla II linii metra (dwie z nich wydano 16 lutego). Miasto stołeczne złożyło w sumie 13 wniosków, 7 postępowań jest w toku.

Bartosz Milczarczyk, Rzecznik Prasowy Urzędu m.st. Warszawy w rozmowie z Warszawą w Pigułce mówi, że niezwłocznie po otrzymaniu ostatniego pozwolenia miasto podpisze umowę z wykonawcami. Zaznacza jednak, ze na początku będą to prace przygotowawcze jak np. przeniesienie linii wodociągowych. Drążenie tuneli rozpocznie się jeszcze w tym półroczu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c