Miasto wstrzymuje zwroty, BGN rozwiązane, zwolnienia i powołana komisja specjalna

Urzędnicy Ratusza, którzy nie dopełnili swoich obowiązków w sprawie przekazania działki pod dawnym adresem Chmielna 70, zostaną dyscyplinarnie zwolnieni – powiedziała w piątek prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dodała, że decyzja o przekazaniu tej działki była pochopna.

Fot. Hanna Gronkiewicz-Waltz/facebook

Fot. Hanna Gronkiewicz-Waltz/facebook

„Doszłam do wniosku, że urzędnicy nasi nie dołożyli należytej staranności. (…) W związku z tym ta decyzja o zwrocie tej działki była pochopna. I dlatego też wszyscy ci, którzy informowali nas, również wprowadzając w błąd i mnie (….), będą dyscyplinarnie zwolnieni” – oświadczyła prezydent stolicy. Chodzi o trzech urzędników Ratusza.

Prezydent powiedziała także, że Biuro Gospodarki Nieruchomościami powinno być rozwiązane. Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała, ze zwróci się do Rady Warszawy o ogłoszenie przetargu ws. przeprowadzenia zewnętrznego audytu reprywatyzacji w stolicy od 1990 r.

Dyrektorem Biura Gospodarki Nieruchomościami w stołecznym ratuszu jest Marcin Bajko. To on ma być jednym z urzędników zwolnionych dyscyplinarnie, o czym poinformowała prezydent stolicy.

„Zwrócę się do Rady Miasta o powołanie komisji nadzwyczajnej, która będzie pracować a la long, która powinna być złożona z przedstawicieli wszystkich partii” – powiedziała Gronkiewicz-Waltz. Jej zdaniem Platforma Obywatelska powinna być w niej w mniejszości.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c