Mieszkańcy wściekli. Kursowanie ważnego autobusu ograniczone w wakacje!

Mieszkańcy kilku dzielnic są wściekli na ograniczenie kursowania autobusu nr 188. Autobus ma kluczowe znaczenie właśnie w wakacje.

Autobus nr 188 jeździ przez kilka dzielnic i ważnych części Warszawy. Gocławek, Grochów, Saska Kępa, Trasa Łazienkowska, Śródmieście, Ochota i Rakowiec. Wszyscy mieszkańcy jeździli nim na lotnisko co ma niebagatelne znaczenie w wakacje. Mało tego, odezwali się także rodzice chorych dzieci, którzy będą mieli ograniczone połączenie ze szpitalem na Banacha.

Ograniczone, bo funkcjonowanie tego autobusu zostało ograniczone. Nie kursuje ani w godzinach 9.30 – 14.36, ani po 20.12. Nie będzie kursować też w weekendy i święta. Czasy są ciężkie i nie każdego stać na dojeżdżanie do szpitala własnym transportem, tym bardziej, że Ratusz zachęca przecież do korzystania z komunikacji miejskiej m.in. poprzez zwężanie ulic i tworzenie buspasów.

Jestem oburzony całkowitym zignorowaniem potrzeb mieszkańców mojej dzielnicy – mówi Marek Borkowski, Radny Pragi-Południe (PiS), który dodaje, że prawobrzeżna Warszawa od dawna traktowana jest, jak część miasta drugiej kategorii, a jej mieszkańcy, jak gorsi obywatele, mimo, że podatki płacą przecież takie same – Ratusz tworzy oszczędności na wszystkim na czym  nie powinien, a ograniczenie funkcjonowania ważnych dla mieszkańców usług, w tym komunikacji miejskiej jest najlepszym tego przykładem – podsumowuje radny.

Jego słowa potwierdzają mieszkańcy grupy Grochów na której zawrzało. To tylko niektóre komentarze:

  • „O wszystkim decydują urzędasy z ZTM, których życiowym celem jest, by nie dopuścić plebsu z Grochowa w pobliże jaśniepaństwa z drugiej strony Wisły” – pisze użytkownik dodając, że rok temu skrócono linie 102. Z tego powodu m.in. niepełnosprawne dzieci mają utrudniony dojazd na terapię do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
  • „Żeby tylko się nie stało, że po cichu się jej we wrześniu nie przywróci”.
  • „Czy podczas kolejnych kadencji burmistrza zaszły jakieś zmiany na korzyść mieszkańców? Na razie wielkie rozczarowanie”.
  • „Autobus z lotniska ograniczony w wakacje. To jest absurd”.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.