Mieszkańcy Żerania: nie odbierajcie nam połączenia do centrum!

Mieszkańcy Żerania zbierają podpisy pod petycją w sprawie utrzymania tras autobusów linii 518, 705 i 735 oraz rozwoju komunikacji na Żeraniu. Jak mówią planowane przez ZTM zmiany odbiorą im bezpośrednie połączenie z centrum, a mieszkańcom Legionowa, Nieporętu oraz Białołęki Dworskiej, Kobiałki czy Szamocina regularne i bezpośrednie połączenie z Metrem Marymont.

Autobus linii 518. Fot. Mateusz1122 / Warszawa Wikia

Autobus linii 518. Fot. Mateusz1122 / Warszawa Wikia

Główne postulaty petycji to:
1. Pozostawienie autobusu 518 na obecnej trasie (Nowodwory – Dw. Centralny/centrum Warszawy) oraz zwiększenie jego częstotliwości. Jeżeli są konieczne zmiany, nie powinny one zmieniać charakteru i trasy tej linii w sposób tak drastyczny. Powyższe postulaty zostały również zawarte w stanowisku, które 9.11.2016 r. przyjęła Rada Dzielnicy Białołęka.
2. Pozostawienie autobusów 705 i 735 na obecnych trasach (Rynia – Metro Marymont, Zegrze Płd. – Metro Marymont) oraz zwiększenie ich częstotliwości. Jeżeli są konieczne zmiany, nie powinny one zmieniać charakteru i tras tych linii w sposób tak drastyczny.
3. Przeprowadzenie szerokich konsultacji społecznych, gdzie punktem wyjścia będą obecne trasy autobusów 518, 705 i 735.
4. Stworzenie planu rozwoju komunikacji na Żeraniu, z uwzględnieniem rosnącej liczby mieszkańców oraz istniejących i możliwych do zrealizowana środków komunikacji takich jak tramwaj z Żerania FSO do Trasy Mostu Północnego (znany także jako „tramwaj wzdłuż Modlińskiej”), co pozwoliłoby zaspokoić rosnące z roku na rok potrzeby komunikacyjne w tym rejonie.

Petycja jest dostępna online pod adresem: http://zmienmy.to/petycja/tak-dla-utrzymania-tras-autobusow-518-705-i-735-oraz-dla-rozwoju-komunikacji-na-zeraniu/ i obecnie podpisało ją ponad 500 osób (464 podpisów online i 72 zebrane na kartach).

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.