Mieszkania znowu pójdą do góry? Bankier analizuje ceny

Z najnowszego raportu otodom.pl przygotowanego dla serwisu bankier.pl wynika, że średnia cena mieszkania w stolicy o powierzchni 50 mkw. wynosi 400 000 zł. Serwis zwraca uwagę, że przy obecnej przeciętnej płacy na poziomie 2,2 tys. zł brutto większość ludzi nie będzie mogła pozwolić sobie na wzięcie kredytu.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Kiedy od wyliczeń odejmie się śródmieście i co bardziej ekstrawaganckie okolice i oferty, średnia cena za metr spadnie do 6 500 zł. Biorąc pod uwagę program mieszkanie dla młodych oraz obecne pensje nadal mało kto może sobie na nie pozwolić. Górny limit za mieszkania od deweloperów w rządowym programie to bowiem około 6 400 zł za mkw.

Ponieważ KNF poinformowała, że liczba zapytań o kredyt mieszkaniowy rośnie deweloperzy do końca roku podnosić będą ceny mieszkań. Dlaczego tak się dzieje? KNF podwyższyło wymóg wkładu własnego. Teraz jest to 10 proc., a od stycznie przyszłego roku będzie to już 15. proc. Jeżeli więc możecie poczekać zróbcie to. Pamiętajcie tylko, że od stycznia będziecie musieli wyłożyć na stół trochę więcej „żywej” gotówki.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.