Mieszkanie dla repatriantów oraz środki na utrzymanie przez 2 lata. Klucze wręczył prezydent Warszawy

Kolejna rodzina repatriantów otrzymała klucze do mieszkania i rozpocznie życie w Warszawie. 

fot. Ewelina Lach

– Rodzino Gladkov, witamy w Warszawie! Witamy w domu! – powiedział prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski, wręczając powracającym do ojczyzny rodakom klucze do mieszkania. – Warszawa od lat wspiera repatriantów, czyli osoby posiadające polskie korzenie i  ich potomków, którzy na skutek deportacji, zesłań, czy prześladowań narodowościowych i politycznych nigdy nie mogły osiedlić się w Polsce – podkreślił.

– Rodziny osiedlające się w Warszawie na zaproszenie Prezydenta m.st. Warszawy otrzymują lokal mieszkalny z miejskich zasobów, który odpowiada ich potrzebom oraz środki finansowe na urządzenie mieszkania i bieżące utrzymanie przez 24 miesiące – wyjaśnia Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy. – W ramach realizowanej polityki repatriacyjnej m. st. Warszawy, zaproszenie do osiedlenia się w Warszawie otrzymuje ok. 10 rodzin rocznie – dodaje.

Rodzina Gladkov, która zamieszka w trzypokojowym mieszkaniu, na warszawskich Bielanach, pochodzi z rosyjskiego Tomska na Syberii. Jej członkowie są potomkami polskiej rodziny deportowanej z kresów wschodnich w głąb ZSRR.

Valentina Gladkova skończyła studia z hotelarstwa i turystyki, dodatkowo posiada wykształcenie muzyczne. Zdobyła doświadczenie w branży hotelarskiej, jednak ostatnio prowadziła własną działalność gospodarczą – sklep z ubraniami dla dzieci. Z kolei jej mąż, Andrej Gladkov, z wykształcenia jest informatykiem i prowadzi własną firmę komputerową. Najstarsza córka państwa Gladkov – Margarita, ma 16 lat i jest uzdolnioną pianistką, Ulyana ma lat dziewięć, a Anastazja osiem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c