Minister edukacji: „Jest kilka poglądów na temat epidemii. Z jednej strony, że nie ma żadnej pandemii”

Minister Dariusz Piontkowski zapewnia, że szkoły są przygotowane. Dodaje jednak, że nikt nie da gwarancji na to, jak rozwinie się epidemia.

Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

W programie „Graffiti” w Polsat News szef resortu edukacji przyznał, że nikt nie da gwarancji na to, jak rozwinie się epidemia.

Przypomnę, że było wiele schematów, jak będzie przebiegał rozwój epidemii za miesiąc, dwa czy pół roku. Mamy co najmniej kilka różnych poglądów na ten temat. Z jednej strony pogląd, że nie ma żadnej pandemii, a z drugiej strony przerażenie części specjalistów i komentatorów, którzy mówią, że to straszna choroba, z którą jeszcze nie mieliśmy do czynienia – mówił minister – My próbujemy znaleźć złoty środek i dostosować się do tego, jaki jest realny rozwój epidemii – dodał.

W innych krajach szkoły otworzyły się wcześniej. Pojedyncze przypadki zakażeń wciąż występują, ale jak przyznała ostatnio komisja, która monitoruje tę sprawę, nie stwierdzono, by do zakażeń dochodziło w szkole.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c