Minister o spotkaniu Duda-Obama: „Odeszliśmy od murzyńskości”

Relacje z USA są ostatnio dość szorstkie. Podczas wizyty na szczycie w Waszyngtonie dojść miało do spotkania prezydentów Polski i USA. Rozmowy jednak odwołano. Minister Witold Waszczykowski skomentował to w dość… niefortunny sposób.

Fot. Karolina Siemion-Bielska / Wikipedia

Fot. Karolina Siemion-Bielska / Wikipedia

O komentarz w programie „Dziś Wieczorem” w TVP1 poproszono Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, który tak komentował to zajście:

„Odeszliśmy od murzyńskości. W ciągu zaledwie czterech miesięcy miałem okazję spotkać się z Sekretarzem Stanu USA, kongresmenami, spotkania miał minister Macierewicz, premier Szydło jedzie z wizytą do Stanów (…) Na takim szczycie dłuższych spotkań bilateralnych nie ma. W trakcie obiadu Obama będzie witał wszystkich. To nie jest żaden afront. Obama nie spotka się też z Merkel i Hollandem. Prezydent USA uznał, że podczas tego szczytu spotka się z przywódcami trzech państw azjatyckich: Chin, Korei Południowej i Japonii.” – dodał Minister.

Słowa o murzyńskości to oczywiście przytoczenie wypowiedzi Radosława Sikorskiego podsłuchanej w lokalu „Sowa i Przyjaciele”. Użycie jej jednak w tym kontekście jest jednak dość… niefortunne.Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c