Minister Zdrowia: Możliwe dodatkowe obostrzenia przed świętami Bożego Narodzenia

Adam Niedzielski zapowiedział, że mogą zostać wprowadzone dodatkowe obostrzenia. Szczyt czwartej fali pandemii rząd przewiduje jeszcze w listopadzie.

Fot. Warszawa w Pigułce

Na temat obostrzeń wypowiadał się na antenie Radia ZET minister zdrowia Adam Niedzielski. Przekazał, że jeżeli do połowy grudnia liczba zakażeń nie zacznie spadać, będzie trzeba podjąć odpowiednie kroki. Szczyt pandemii ministerstwo przewiduje na przyszły tydzień lub początek kolejnego.

Dodatkowe obostrzenia mogłyby pojawić się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Adam Niedzielski wyjaśnił, że w tym przypadku chodzi o bardziej „dolegliwe” restrykcje, jednak należy pamiętać, że jest to czarny scenariusz działania. To, czy wprowadzone zostaną obostrzenia w dużej mierze zależeć będzie również od wydolności służby zdrowia. Zaznaczył, że decyzje o podejmowane są przez premiera oraz Ministerstwo Zdrowia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c