Minister zdrowia o obowiązku noszenia maseczek

Minister zdrowia Adam Niedzielski wypowiadał się dla Rzeczpospolitej. Skomentował możliwe obostrzenia, obowiązek szczepień oraz noszenia maseczki.

Fot. Piotr Molecki/East News

Już niedługo rząd może podjąć decyzję o obowiązkowych szczepieniach dla całego sektora medycznego. Pod uwagę brane są też inne grupy społeczne i zawodowe. Jak jednak podkreśla minister zdrowia na pewno ten obowiązek jest dużo mniej prawdopodobny przy małej liczbie zakażeń, a taka jest teraz.

W najbliższym czasie, we wrześniu, przedstawione zostaną nowe możliwe ogłoszenia w razie zwiększenia liczby zakażeń.

Zgodnie z wcześniejszym rekomendacją ministra Zdrowia, obowiązek noszenia maseczek w budynkach na razie pozostaje. Nie wiadomo czy zostanie rozszerzony obowiązek zasłania ust i nosa na powietrzu.

Zapewne formalnie zniesiemy w końcu ten obowiązek. Natomiast myślę, że zmieni się trochę nasze podejście do zasłaniania twarzy. Tak jak kiedyś wielkie zdziwienie u nas wywoływała wycieczka z Japonii, gdzie wszyscy byli z różnych względów w maseczkach, tak samo część społeczeństwa, która jest bardziej świadoma, będzie wiedziała, że jeżeli trafiamy do skupisk ludzkich, gdzie ryzyko jest podwyższone, to może warto założyć tę maseczkę, bo to nie jest aż taki wielki wysiłek. Formalnie te obostrzenia prawdopodobnie w końcu znikną, ale nasza mentalność się zmieni i osoby, które są wrażliwe na punkcie swojego bezpieczeństwa zdrowotnego, będą tę maseczkę być może zawsze miały przy sobie – powiedział Adam Niedzielski.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c