Minister zdrowia spotkał się z ratownikami. Porozumienia nie ma, wyszli po 20 minutach

Ratownicy medyczni są oburzeni, że wszystkie ich postulaty sprowadzono tylko do podnoszenia wynagrodzenia. Uważają też, że na ich spotkaniu powinien być obecny premier.

Fot. Warszawa w Pigułce

Minister zdrowia ripostuje, że spotkanie miało być robocze, a spotkanie z premierem jest umówione dodatkowo.

Ratownicy przedstawili swoje żądania, a następnie opuścili spotkanie. Adam Niedzielski powiedział, że ich żądania są nierealne.

Ratownicy przedstawili 8 postulatów, z których trzy określane są jako najważniejsze. Pierwszy, to podniesienie wynagrodzenia dla lekarzy specjalistów. Obecnie jest to 7 tys., a przedstawiono żądanie 17-18 tys. zł. Pierwsze żądanie to koszt 65 mld złotych, podczas gdy cały budżet na służbę zdrowia wynosi 120 mld. Drugi postulat to podniesienie wycen procedur medycznych o 30 proc., co kosztowałoby budżet państwa 30 mld rocznie. Trzeci najważniejszy postulat to zwiększenie zatrudnienia w personelu nie medycznym, czyli wspomagającym. Jest to żądanie, którego koszt szacowany jest na około 3,5 mld zł.

Jak powiedział minister kwoty mogą różnić się ponieważ żądania nie zostały objaśnione. Na razie porozumienie nie zostało zawarte.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c