Mistrz złoczyńców. Rozbił wypożyczone auto, zgłosił kradzież, ukradł skrzynkę drożdzówek

Wypożyczonym autem zwiedzał z wesołym towarzystwem ościenne powiaty, a sprzed jednego ze sklepów spożywczych ukradł dwie skrzynki z drożdżówkami. Kiedy mocno uszkodził auto, szybko znalazł na to rozwiązanie.

Wczoraj do płockiej komendy Policji zgłosił się 21-latek, który twierdził, że pojazd, który wypożyczył z jednego z salonów został mu skradziony. Płocczanin ułożył historyjkę i z pełnym przekonaniem przekazywał ją policjantom. Pomimo pouczenia o składaniu fałszywych zeznać, ten cały czas upierał się, że opel został mu skradziony. Nie spodziewał się, że policjanci znają już cały przebieg jego nocnych wybryków.

Z wielkim zdziwieniem słuchał ustaleń policjantów, którzy przedstawili mu mocne dowody zaprzeczające jego wersji zeznań. Operacyjni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu, ustalili, że w nocy płocczanin wraz z kolegami podróżował wypożyczonym autem po Płocku i ościennych miejscowościach. Kiedy uszkodził opla do tego stopnia, że urwał w nim koło, porzucił go na terenie powiatu gostynińskiego. Tam on i jego towarzystwo postanowili ukraść sprzed jednego ze sklepów świeżo co pozostawione skrzynki z drożdżówkami. Autorem kradzieży okazał się być 21-latek , który ze skrzynką w rękach przekroczył wysokie ogrodzenie przy sklepie. Kradzież zarejestrowały kamery monitoringu. Kiedy już skosztowali skradzione pieczywo, pieszo uciekli w kierunku Płocka.

Młody płocczanin zaskoczony ustaleniami operacyjnych, trafił do policyjnego aresztu. Usłyszy zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: podkom. Marta Lewandowska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c