Mistrzowie złoczyńców: sprzedawali wypożyczone odkurzacze. Wypożyczali je na dowód

Z ustaleń mokotowskich policjantów wynika, że dwaj znajomi wpadli na pomysł zarobkowania na sprzedaży wypożyczonego sprzętu. Na swoje dowody osobiste pobierali na wynajem odkurzacze piorące, warte kilka tysięcy złotych i wystawiali je na sprzedaż na aukcjach internetowych za zdecydowanie niższą cenę.

Mokotowscy policjanci z wydziału d/w z przestępczością przeciwko mieniu ustalili, że 21-letni Marcin Z. i o dwa lata starszy Cezary K. mogli zrobić sobie źródło dochodu ze sprzedaży na aukcjach internetowych cudzego sprzętu. Pracując nad sprawą kryminalni dowiedzieli się, że obaj mężczyźni odwiedzali warszawskie firmy świadczące usługi wypożyczania odkurzaczy piorących i na własne dowody osobiste pobierali sprzęt wart kilka tysięcy złotych.

Następnie w internecie umieszczali oferty sprzedaży wypożyczonego sprzętu za okazyjne ceny, od 1000 do 1500 złotych za sztukę. Takim sposobem od stycznia do maja br. prawdopodobnie mogli sprzedać trzy urządzenia.

Funkcjonariusze ustalili, że obaj mężczyźni mogą przebywać na terenie Piaseczna pod Warszawą. Pierwszego dnia zatrzymali 21–latka i odzyskali jeden z odkurzaczy. Marcin Z. trafił do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia dołączył do niego 23-letni wspólnik.

Obaj mężczyźni przyznali się do przestępstw przywłaszczenia. Prokurator zastosował wobec nich dozory policyjne.

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.