Mobilne bankomaty i wpłatomaty już na ulicach Warszawy. Dojeżdżają bezpłatnie.

Wpłatomat 1Badania dowodzą, że aż 80 proc. przedsiębiorców dostarcza gotówkę do banku samodzielnie. Większość z nich, bo aż 68 proc. robi to w ciągu dnia pracy, tracąc własny czas. 15 proc. z nich zajmuje to nawet godzinę. Oczywiście należy doliczyć jeszcze dojazd lub dojście do placówki. Jak wiadomo czas to pieniądz, szczególnie jeżeli prowadzi się własną firmę.

Stąd właśnie wziął się pomysł Idea Banku na wprowadzenie mobilnych bankomatów i wpłatomatów. Bank bardzo zabiega o klientów biznesowych i wprowadza dla nich kolejne udogodnienia. Niedawno pisaliśmy o kawiarni IdeaHub, czyli o rozwiązaniu dla przedsiębiorców, którzy nie posiadają własnego miejsca do pracy. Wprowadzone rozwiązanie jest pierwszym tego typu na świecie.

Klienci zamawiają pojazd za pomocą aplikacji, tak, jak taksówkę. Zamawia się go na konkretną godzinę, z minimum 30-minutowym wyprzedzeniem. Wpłacone środki niemalże natychmiastowo pojawiają się na rachunku bankowym użytkownika, o czym może on zostać dodatkowo poinformowany sms-em. Osoba oczekująca na przyjazd wpłatomatu może obserwować na mapie aktualną lokalizację samochodu. Usługa jest bezpłatna.

Fot. Idea Bank

Fot. Idea Bank

Jesteśmy pierwszym bankiem, który przyjeżdża do klienta, a Warszawa jest pierwszym miastem, w którym taka usługa jest dostępna. To innowacja na skalę światową” – mówi Dominik Fajbusiewicz, członek zarządu Idea Banku i pomysłodawca mobilnego wpłatomatu – „Od dziś przedsiębiorcy nie muszą się już martwić o swoje bezpieczeństwo. Nie muszą też tracić czasu, na zawożenie swojego codziennego utargu do banku. Mogą wpłacić pieniądze na rachunek w wybranym przez siebie miejscu i najdogodniejszej porze” – podkreśla Dominik Fajbusiewicz.

Na stołeczne ulice, już wkrótce wyjadą dwa kolejne auta, które będą umożliwiały nie tylko wpłacanie, ale też wypłacanie pieniędzy z banku (wpłatomat z funkcją bankomatu). Każdy z nich będzie poruszał się w określonej strefie, aby zapewnić użytkownikom możliwie najszybszy czas dojazdu. W miarę obserwacji zwyczajów przedsiębiorców, godzin, w jakich urządzenie jest najczęściej zamawiane, czy też wysokości wpłacanych kwot, usługa będzie dalej rozwijana.

Aplikacja mobilna została opracowana przez firmę iTaxi i jest dostępna na systemy Android i iOS. Jak wygląda ona w praktyce możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.