Mobilny posterunek policji na Bulwarach i nad Wisłą. Mogą posypać się mandaty

Jak pokazały ostatnie ciepłe dni, nad Wisłą nie brakuje chętnych do spożywania alkoholu. Ten teren objęty jest jednak zakazem, a już wkrótce stanie tam mobilny posterunek policji.

Fot. Łukasz/Warszawa w Pigułce

Zakaz picia alkoholu nad Wisłą przyjęła Rada Warszawy. Ograniczenia wprowadzono ze względu na pandemię Covid-19 i obawy o to, że mogą się tam gromadzić ludzie. Jak widać obawy były słuszne, ale chętnych do spędzania chwil przy butelce nie brakuje pomimo zakazu.

W weekendy na plaży pojawią się dodatkowe jednostki służb porządkowych – będzie to stały patrol lub/i tymczasowy mobilny posterunek policji, w zależności od dostępności pojazdu – tłumaczy rzeczniczka Zarządu Zieleni Anna Stopińska cytowana przez naszemiasto Warszawa. Pojawić ma się też dodatkowe oświetlenie.

Alkohol legalnie będzie można spożywać w pubach i restauracjach. Jest duża szansa, że niedługo wszelkie restrykcje zostaną zdjęte, a znane i lubiane punkty gastronomiczne znowu się pojawią. Tym bardziej, że prezydent Warszawy zapowiedział ulgi w czynszach po pandemii Covid-19.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c