Modernizacja urządzeń dźwigowych na kładkach, wiaduktach, w przejściach podziemnych i w tunelu na Powiślu.

Windy i platformy są dużym ułatwieniem nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale również dla rodziców z wózkami  i osób starszych.

fot. ZDM

fot. ZDM

Urządzenia zlokalizowane przy 30 obiektach zyskają awaryjne podtrzymanie zasilania. W przypadku braku prądu winda awaryjnie sprowadzi pasażera na poziom „0”. Łącznie, awaryjne podtrzymanie zasilania otrzymają 83 urządzenia, zlokalizowane m.in. w tunelu na Powiślu, w przejściach podziemnych przy Rondzie Dmowskiego i Rondzie Zesłańców Syberyjskich, przy kładkach dla pieszych zlokalizowanych na ul. Sobieskiego i Czerniakowskiej.

41 wind i platform przy blisko 20 obiektach zyska cyfrowe urządzenia do łączności GSM. Dzięki temu bez konieczności posiadania przy sobie telefonu komórkowego będzie można skontaktować się z konserwatorem, by zgłosić usterkę bądź akt wandalizmu. Takie systemy zamontujemy m.in. w urządzeniach przy kładkach dla pieszych na Rzymowskiego i Marynarskiej, w tunelu na Powiślu i w przejściu podziemnym na ul. Słowackiego przy Hali Marymonckiej.

W niemal 60 urządzeniach dźwigowych zlokalizowanych przy 24 obiektach drogowych będzie instalowane podgrzewanie szybu. Wszystko po to, by urządzenia służyły nam przez cały rok i mogły funkcjonować nawet przy niskich temperaturach. W ten sposób doposażane są m.in. platformy przy wiaduktach drogowych na ul. Andersa nad ul. Słomińskiego, na ul. Cybernetyki nad PKP i na ul. Świderskiej.

Wykonawcą prac jest firma BK Dźwig Sp. z o.o. Koszt modernizacji urządzeń to ponad 744 tys. zł.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.