Modlin: podczas kontroli pasażer oznajmił, że… ma granat

Takie groźnie brzmiące słowa usłyszeli operatorzy kontroli bezpieczeństwa od jednego z pasażerów. O zaistniałej sytuacji poinformowali pełniącego nadzór nad kontrolą bezpieczeństwa funkcjonariusza Straży Granicznej. Sytuacja miała miejsce w Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin.

Fot. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Wobec mężczyzny, który informował o posiadaniu granatu i nie chciał się poddać kontroli bezpieczeństwa interweniowali funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin.

W trakcie kontroli, do której wykorzystano psa służbowego przeszkolonego do wykrywania materiałów wybuchowych nie wykryto przedmiotów niebezpiecznych.

Za naruszenie porządku i utrudnianie pracy obsłudze lotniska 54-letni obywatel Austrii, za nie stosowanie się do nakazów zawartych w przepisach porządkowych obowiązujących na lotnisku został ukarany mandatem karnym gotówkowym na podstawie art. 210 ust.1 pkt 5a Ustawy Prawo Lotnicze. Po wykonaniu czynności służbowych podróżny odleciał samolotem do Hiszpanii.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.