Mokotów: trzech na jednego: „zadali trzy ciosy nożem, skakali po jego ciele” [WIDEO]

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom, którzy przy użyciu noża próbowali wymusić pieniądze od pokrzywdzonego. Sprawne i bezpieczne przeprowadzenie policyjnej akcji zagwarantowali policjanci z Mokotowa którzy zatrzymali napastników. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w tymczasowym areszcie. Za ten czyn grozi im kara do 10 lat więzienia.

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek (12 września br.) na terenie Mokotowa. W samo południe do siedziby firmy w której pracował pokrzywdzony przybyło trzech mężczyzn w wieku 39 i 56 lat. Na miejscu najstarszy z nich zaczął grozić pokrzywdzonemu utratą życia, gdy ten nie wywiąże się z przekazania pieniędzy związanych z nabyciem hali magazynowej.

W pewnym momencie mężczyźni zadali pokrzywdzonemu nożem trzy rany kłute a następnie przewrócili na podłogę  i skakali po jego ciele. Pokrzywdzony zdołał się oswobodzić i uciec. O wszystkim zaalarmowała funkcjonariuszy Policji. Przed przyjazdem patrolu sprawcy zdołali zbiec, zabierając ze sobą jednostkę stacjonarną komputera. Pokrzywdzony z ranami kłutymi trafił pod opiekę lekarską.

Od tego momentu zaczął się czas intensywnej pracy policjantów z wydziału dw. z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Ich działania zostały wsparte przez kryminalnych, którzy w tego typu zdarzeniach sprawdzają się znakomicie. Tak było i tym razem. W ciągu kilku dni ustalili i zatrzymali w tej sprawie trzech mężczyzn. W samochodzie który poruszali się zatrzymani ujawnili kastet, dwie pałki a w mieszkaniu maczetę oraz scyzoryk.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z usiłowaniem wymuszenia rozbójniczego oraz kradzieży, której dokonali wspólnie i w porozumieniu. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c