Morderca z Brzeskiej ujęty. Sąd aresztował go na 3 miesiące

Zarzut zabójstwa usłyszał 20-letni Damian K. Mężczyzna podejrzewany jest o zadanie kilku ciosów nożem 28-latkowi, z którym kilka minut wcześniej się pokłócił. Poszkodowany 28-latek w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł. 

Fot. KSP

Fot. KSP

W nocy z piątku na sobotę, na numer alarmowy zatelefonowała osoba z informacją, że w jednym z podwórzy przy ul. Brzeskiej doszło do awantury. Pod wskazany adres natychmiast wysłano policyjną załogę i pogotowie ratunkowe. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwóch rannych mężczyzn, u których na ciele ujawniono liczne rany kłute. Obaj zostali przewiezieni do szpitala. 28-latek mimo podjętej reanimacji zmarł. Jak ustalili policjanci, życiu drugiego rannego mężczyzny nie zagraża już niebezpieczeństwo. O zdarzeniu powiadomiono prokuratora rejonowego. Do pracy natychmiast przystąpiła grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia oraz dokonała jego szczegółowych oględzin.

W tym samym czasie policjanci ustalali osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem, przesłuchiwali świadków i weryfikowali spływające na bieżąco informacje. Z zebranych danych wynikało, że bezpośredni udział z tym zdarzeniem mógł mieć 20-letni Damian K. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu. W toku dalszych czynności, policjanci zabezpieczyli nóż, którym mężczyzna prawdopodobnie dokonał tej zbrodni. 20-latka przewieziono do komendy przy Jagiellońskiej. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 1,3 promila alkoholu.

W sprawie zostało natychmiast wszczęte śledztwo. Damian K. został doprowadzony do prokuratury rejonowej, gdzie usłyszał zarzut dokonania zabójstwa. Sąd zdecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. 20 -latek za kratami będzie oczekiwał na dalsze postanowienia sądu. Grozi mu nawet dożywocie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c