Most Łazienkowski został podpalony? [AKTUALIZACJA]

Wczoraj około godziny 17:35  wpłynęło zgłoszenie o pożarze mostu Łazienkowskiego. Ogień zajął most od praskiej strony Wisły Ze wstępnych ustaleń wynika, iż drewniana konstrukcja mostu zaczęła palić się w wyniku kontaktu z ogniem ze składowiska desek pod mostem. Działania mające na celu stłumienie ognia były prowadzone z obu stron Wisły – Pragi i Czerniakowa. Trasa Łazienkowska jest zamknięta do odwołania. W opinii cytowanych przez portal http://tvnwarszawa.tvn24.pl/ strażaków skład desek mógł zostać podpalony. W pożarze nie ucierpiała żadna osoba. W dniu dzisiejszym postaramy się zebrać dla Państwa jak najwięcej informacji na ten temat.

W swojej historii most doświadczył już bliźniaczo podobnego pożaru w roku 1975. 40 lat temu pożar wybuchł od strony Czerniakowa. Most był wyłączony z ruchu od września do listopada. W tym czasie badano jego konstrukcję i ustalano przyczyny katastrofy.

[AKTUALIZACJA]: Po ugaszeniu pożaru policjanci niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia. W tym momencie trwają oględziny. Most jest jeszcze gorący, co utrudnia pracę. Jesteśmy w stałym kontakcie z Komendą Stołeczną Policji i będziemy Was informować i rozwoju sprawy. Pierwsze informacje powinny się pojawić około godz.13.00.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.