Motocykliści będą jeździli buspasami!

Motocykliści wywalczyli prawo do poruszania się buspasami. Na razie tylko na dwóch testowych odcinkach, ale jeżeli testy przebiegną pomyślnie, prawo takie otrzymają w całym mieście.

Fot. Warszawa w Pigułce

W Biurze Polityki Mobilności i Transportu odbyło się dzisiaj spotkanie przedstawicieli ratusza, policji i inicjatywy „TAK dla motocykli na buspasach”, których wspierał m.in. radny Paweł Lenarczyk.

„Dzięki zaangażowaniu władz miasta, na czele z prezydent Renatą Kaznowską, dzięki argumentom przekazywanym przez przedstawicieli środowiska stołecznych motocyklistów udało się przekonać Policję do wydania pozytywnej opinii w sprawie pilotażowego wpuszczenia motocykli na dwa buspasy: na Trasie Łazienkowskiej oraz na ul. Radzymińskiej. Władze miasta zadeklarowały, że będą starały się, aby odcinki testowe były dostępne od najbliższego, długiego weekendu majowego. Strony na spotkaniu zgodziły się, że test powinien zakończyć się w okolicach 31.10.2019 roku. Przedstawiciele miasta obiecali, że równolegle z udostępnieniem testowych buspasów pojawi się kampania na miejskich autobusach i materiały informacyjne o bezpieczeństwie motocyklistów korzystających z buspasów. Przedstawiciele inicjatywy “TAK dla motocykli na stołecznych buspasach” włączają się w tę kampanię i pomogą w dotarciu z informacjami do środowiska kierowców jednośladów” – relacjonuje Paweł Lenarczyk.

Innymi słowy, jeżeli test przebiegnie pozytywnie, policja zaopiniuje projekt pozytywnie i dopuści motocyklistów do ruchu na buspasach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c