Może zabraknąć… papieru toaletowego. To nie żart!

W czasie pierwszej fali panika doprowadziła do masowego wykupywania papieru toaletowego bez wyraźnej potrzeby. Okazuje się jednak, ze teraz rzeczywiście mogą być problemy z dostępnością tego towaru.

Fot. Pixabay

Brazylijska firma Suzano odpowiada za jedną trzecią światowej produkcji ścieru drzewnego. To właśnie z tego surowca produkuje się papieru toaletowego.

Popyt na surowiec jest ostatnimi czasy tak duży, że wkrótce zabraknie kontenerów, które mogą eksportować pulpy. Przyczyną tego stanu rzeczy są po części Chiny, które z powodu pandemii eksportują i importują ogromne ilości rzeczy w kontenerach.

Prezes Suzano Walter Schalka w rozmowie z „Bloombergiem” powiedział, że może to doprowadzić do poważnych zakłóceń w dostawach, a w konsekwencji do braków o ile producenci nie zrobią pokaźnych zapasów.

Problemy występują nie tylko w tej firmie, ale w całej Brazylii ogólnie. Brazylia jest jednym z największych światowych dostawców ścieru drzewnego.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]