„Możliwe poluzowanie obowiązków dotyczących noszenia masek”. Wiemy kiedy!

Maseczki stały się już niemal symbolem panującej pandemii. Wszystko wskazuje jednak na to, że rząd pozwoli nam je zdjąć lub przynajmniej zdjąć w niektórych sytuacjach. Wiemy kiedy może to nastąpić.

Obowiązek noszenia maseczek ma chronić nie tyle nas samych, ale innych przed nami. Dzięki wprowadzenia obowiązku ich noszenia udało się wygasić epidemię m.in. w Czechach.

Okazuje się, rząd może niedługo poluzować obowiązujące obostrzenia. Sławomir Gadomski, wiceminister zdrowia mówi, że w kraju są województwa, gdzie wskaźnik reprodukcji wirusa spadł poniżej 0,5. Jako przykład podał województwo mazowieckie.

Jest problem i wyzwanie, podtrzymujemy stanowisko, że noszenie zabezpiecza osoby z kontaktu, nie mnie tylko osoby, które mogę zakazić. Nie zmieniamy stanowiska, ale są regiony w Polsce, gdzie być może jesteśmy w stanie poluzować te zasady – powiedział wiceminister i dodał, że urzędnicy będą analizować m.in. gęstość zaludnienia – Zaprezentujemy pewien model zluzowania noszenia maseczek w niektórych regionach – dodano na koniec. Sprecyzowano, że zmiany mogą zostać wprowadzone w ciągu tygodnia lub dwóch.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c