Możliwe regionalne przywracanie nauki stacjonarnej. Obejmie Warszawę?

Trwają rozmowy na temat przywracania uczniów do nauki stacjonarnej w szkole. Jeden ze scenariuszy dotyczy przywrócenia nauki stacjonarnej w tych regionach gdzie wskaźnik zakażeń jest najniższy. 

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Rozmowy w rządzie o regionalnym przywracaniu nauki stacjonarnej dla starszych uczniów dopiero się zaczęły.

Powrót do szkół miałby dotyczyć w pierwszej kolejności klas IV-VIII szkół podstawowych oraz maturzystów. Jak informuje RMF FM, część doradców medycznych rządu postuluje za przywróceniem nauki stacjonarnej w tych regionach, gdzie wskaźnik zakażeń koronawirusem jest najniższy. Dotyczy to głównie południowej Polski.

Przeciw takiemu rozwiązaniu są jednak premier Mateusz  Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski, a także wielu innych polityków. Stacja informuje, że szansa na regionalne przywrócenie nauki stacjonarnej jest nikła.

Powodem ma być nierówne traktowanie uczniów, zwłaszcza maturzystów. Doświadczenie pokazało już, że nauka zdalna gorzej przygotowuje do matur, niż nauka stacjonarna, a to mogłoby w efekcie przynieść nierównomierne efekty maturalne. Uczniowie którzy pozostaliby w przygotowaniu online, poczuliby się pokrzywdzeni.

Również część medyków sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu, powołując się na wielki wzrost zakażeń właśnie po wrześniowym powrocie do szkół.

Rozmowy w rządzie trwają, a decyzję o sposobie dalszego nauczania, rząd ma przedstawić w przyszłym tygodniu. Obecny stan utrzymany jest do 28 lutego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c