Możliwe szczepienia przeciwko Covid-19 w szkołach

W czerwcu Europejska Agencja Leków może dopuścić możliwość szczepień od 12 roku życia. – Rozważamy możliwość szczepienia przeciwko Covid-19 w szkołach – poinformował minister Michał Dworczyk.

Fot. Shutterstock

W Programie I Polskiego Radia minister Michał Dworczyk pytany był czy rozważane jest szczepienie młodszych roczników.

Szef KPRM i głównodowodzący Programem Szczepień powiedział, że nie chce spekulować, bo sprawa zależy od Europejskiej Agencji Leków. Jeżeli agencja wyrazi się pozytywnie, aby szczepić młodsze roczniki potrzebna będzie jeszcze zgoda Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim.

Na pytanie o wprowadzenie szczepień w szkole, Michał Dworczyk odpowiedział, że rozważana jest taka możliwość – Najpierw zaczekajmy na zarejestrowanie szczepionek dla tego przedziału wiekowego. Natomiast jeżeli byłaby taka decyzja, to będziemy chcieli stworzyć taki system, który będzie najbardziej efektywny – zapowiedział minister.

17 maja uczniowie klas 4-8 wrócili do szkół w trybie hybrydowym. Od końca maja będą uczyli się w całości w trybie stacjonarnym. Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych rozpoczęli już naukę stacjonarną od początku maja.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c