Możliwe zachęty dla zaszczepionych. Dla niezaszczepionych propozycja ograniczeń

Na spotkaniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego padło wiele propozycji zarówno ograniczeń dla osób niezaszczepionych przeciw Covid-19, jak i propozycji zachęt dla tych, którzy są już zaszczepieni lub chcą się takiemu szczepieniu poddać.

Fot. Shutterstock

Samorządy będą współpracować z rządem w kwestii działań na rzecz zaszczepienia jak największej ilości osób. Jak podkreśla rząd i specjaliści, to jedyny sposób, by na jesieni nie dotknęła nas kolejna fala zakażeń, która może sparaliżować kraj i dotknąć niedawno otwarte branże.

Dlatego, jak dowiedziało się Radio ZET, rząd chce wprowadzić zachęty finansowe dla samorządów, w których zaszczepi się największy procent mieszkańców. Samorządy mają też pomysły zarówno zachęcenia ludzi do szczepienia przeciwko Covid-19, jak i pomysły ograniczeń dla tych niezaszczepionych.

Warszawa, Kraków i Łódź chcą zorganizować wielką loterię dla zaszczepionych osób. Mają być w niej do wygrania nadzwyczaj atrakcyjne nagrody.

W kwestii ograniczeń, ze strony samorządowców padła propozycja, by wypłata środków z programu 500 plus była przewidziana tylko dla dzieci zaszczepionych, a 14. emerytura tylko dla zaszczepionych seniorów.

Propozycji było dużo więcej, a kolejne spotkanie odbędzie się w poniedziałek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c