Możliwy powrót do nauki hybrydowej od 1 września. Minister Czarnek wyjaśnia

Nauka hybrydowa może zostać wprowadzono ponownie. Szef MEiN w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” przyznał, że taki scenariusz jest możliwy, jeżeli w Polsce pojawi się wariant delta.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Jeśli pojawi się wirus delta – indyjski i będzie bardzo groźny, to będziemy proponować rozpoczęcie roku szkolnego w trybie hybrydowym, ale na razie takiego zagrożenia nie ma – mówi Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.

Wszyscy eksperci przyznają, że czwarta fala koronawirusa jest możliwa. Wskazywanym terminem jest przełom września i października. Ciężko jest jednak przewidzieć rozprzestrzenianie się nowego wariantu, dlatego jeszcze nikt nie przeprowadził otwarcie takiej symulacji. Specjaliści wskazują jednak, że „przywiezienie” wariantu indyjskiego jest możliwe ze względu na wakacyjne podróże.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c