Muzeum Techniki w Pałacu Kultury przestaje istnieć

Zarząd Pałacu Kultury i Nauki podjął decyzję o wypowiedzeniu umowy najmu Muzeum Technik i Przemysłu NOT w Warszawie. Powodem jest zadłużenie wobec ZPKiN.

Fot. Muzeum Techniki i Przemysłu NOT/ Facebook

Fot. Muzeum Techniki i Przemysłu NOT/ Facebook

„W związku ze wzrastającym zadłużeniem placówki i brakiem możliwości znalezienia finansowania przez Muzeum, Zarząd Pałacu z żalem podjął decyzję o rozwiązaniu podpisanej w 1998 roku umowy” – czytamy w przesłanym nam oświadczeniu – „ZPKiN był zmuszony do podjęcia takiej decyzji z powodu zadłużenia NOT wobec ZPKiN, które wynosi obecnie 730.936,70 zł i wynika z wielomiesięcznych zaległości czynszowych. Muzeum, ani Naczelna Organizacja Techniczna nie przedstawiły też jak dotąd żadnej realnej perspektywy uregulowania swoich zaległości wobec Miasta Stołecznego Warszawy”.

Muzeum Techniki i Przemysłu NOT będzie mogło mieścić się w PKiN do 30 września 2016 roku. Po tym terminie będzie zmuszone do opuszczenia Pałacu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c