Myślicie, że Wasza karta jest bezpieczna i nie dacie się na to nabrać? Oto dowód, że to wciąż działa

Do zatrzymania 46-letniego obywatela Rumunii podejrzanego o oszustwa doszło na warszawskiej Woli podczas realizacji stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przy udziale Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji. Mężczyzna miał montować nakładki klejowe na podajnik gotówki, a po jej zdjęciu zabierał pieniądze, które powinny trafić w ręce właścicieli.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wraz z funkcjonariuszami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu wolskiej komendy pracowali nad zdarzeniami związanymi z kradzieżą pieniędzy z bankomatów za pomocą nakładek klejowych umieszczanych na urządzeniach do wydawania gotówki. Po dokładnej analizie wszystkich spraw, przeprowadzeniu oględzin miejsca przy udziale grupy dochodzeniowo-śledczej, wytypowano osobę mogącą mieć związek z tymi zdarzeniami.

Okazał się nim 46-letni obywatel Rumunii. Policjanci ustalili, że mężczyzna może przebywać na terenie Warszawy i prawdopodobnie porusza się pojazdem marki audi. Po ustaleniu dokładnego miejsca pobytu obywatel Rumunii został zatrzymany przez funkcjonariuszy stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przy udziale Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji. W trakcie przeszukania pojazdu oraz lokalu, w którym przebywał 46-latek,  policjanci znaleźli i zabezpieczyli nakładki oraz taśmy służące do popełnienia przestępstwa. Na miejscu pracował  technik kryminalistyki, który zabezpieczał ślady.

Policjanci ustalili , że mężczyzna przebywał dwa lata w zakładzie karnym za podobne przestępstwa. Skrupulatnie gromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów dotyczących oszustwa w warunkach recydywy. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie środka zapobiegawczego i decyzją sądu 46-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Czynności w tej sprawie realizowane przez wolskich policjantów trwają, a sprawa ma charakter rozwojowy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.