Na belwederskiej utknęło 10 autobusów. ZTM skierował pojazdy na trasy objazdowe. Służby robią co mogą

Aleksandra Stefaniak, nasza czytelniczka poinformowała nas na Facebooku, że na ul. Belwederskiej utknęły autobusy. Okazało się, że 10 pojazdów miało problemy z wjechaniem pod góry z powodu śliskiej nawierzchni.

Fot. ZOM

Fot. ZOM

„Z powodu oblodzonej jezdni zablokowany przejazd ul. Belwederską w kierunku Śródmieścia. Występują opóźnienia w kursowaniu. Autobusy jadące w kierunku Pl. Na Rozdrożu kierowane na trasę objazdową: … – Specerowa – Goworka – Puławska – Szucha – Pl. Na Rozdrożu – ..” – informuje ZTM.

Pojazdy mają problem z wjechaniem pod górę z powodu dużej masy i śliskiej nawierzchni. Służby porządkowe posypują obecnie śnieg solą. Sól ma dwojakie działanie: po pierwsze rozpuszcza śnieg, po drugie nie pozwala wodczie zamarznąć jeżeli temperatura nie przekrasza -5 stopni celsjusza. Poniżej tej temperatury wyjadą na ulice piaskarki:

„Dnia 15.01.2016 r. na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta o godz. 17:45 rozpoczęła się akcja posypywania mostów, zjazdów, podjazdów, wiaduktów, ulic spadkowych. W akcji uczestniczą 42 pługosolarki. ZOM odpowiada za utrzymanie przejezdności tylko tych stołecznych ulic, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. Użytkowników stołecznych dróg prosimy o ostrożność oraz przepuszczanie jednostek odśnieżających ulice.” – informuje ZOM


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.