Na Białołęce powstał terapeutyczny punkt przedszkolny „Wiatr w Żagle”

„Prowadząc Centrum Diagnozy i Terapii Vivere Aude oraz prowadząc przez długie lata przedszkole integracyjne, otworzyliśmy Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Wiatr w Żagle” – piszą przedstawicie fundacji Vivere Aure.

Fot. Materiały prasowe

„Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Wiatr w Żagle” powstał z myślą o terapii i wspieraniu dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, w którym możemy  podzielić się naszym dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi z autyzmem.

Jako, że jesteśmy ośrodkiem terapeutycznym oferujemy terapię grupową i indywidualną dostosowaną do potrzeb dziecka. Mając na względzie rozwój dziecka często przeprowadzamy ewaluację.

Nasze działania są możliwe dzięki zespołowi, który  tworzą wykwalifikowani specjaliści z zakresu psychologii, pedagogiki, pedagogiki specjalnej, logopedii, posiadający duże doświadczenie w pracy z dziećmi z autyzmem.

W Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym „Wiatr w Żagle”  kontynuujemy opiekę oferowaną przez Centrum Diagnozy i Terapii Vivere Aude – od kompleksowej diagnozy przez terapię przygotowującą do przedszkola dla dzieci do 2,5  życia.

Dążymy do harmonijnego rozwoju dziecka, poprzez pracę nad umiejętnościami i kompetencjami w każdej ze sfer rozwojowych.  W codziennej pracy w naszej placówce, dajemy dziecku poczucie bezpieczeństwa, które jest podstawowym gruntem do stawiania przez nie kolejnych kroków edukacyjnych. Budujemy więzi z dzieckiem i rodzicami, bo tylko wspólne wsparcie dziecka daje efekty.

Nasza placówka wyposażona jest w sale do zajęć z integracji sensorycznej, posiadamy bardzo bogate wyposażenie w pomoce terapeutyczne. Przestrzeń do nauki i zabawy organizujemy tak, aby sprzyjała koncentracji i dobremu samopoczuciu dziecka.  Zabawy ruchowe realizujemy na świeżym powietrzu w naszym ogrodzie.

Zapisy prowadzimy w trybie ciągłym przez cały rok, zapraszamy.” – czytamy w komunikacie prasowym.

Więcej informacji znajdą Państwo  w OFERCIE


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c