Na ile ksiądz Wojciech G. osądził swoje winy?

Wojciech G.

Wojciech G. chce dobrowolnie poddać się karze, chociaż nie przyznaje się do winy i odmawia składania zeznań.

Ksiądz chce by sąd skazał go na siedem lat bezwzględnego pozbawienia wolności oraz nakazał wypłacenia zadośćuczynienia ofiarom. Sąd Rejonowy w Wołominie zaplanował rozprawę na środę, 25 marca. Prokuratura oraz pełnomocnicy pokrzywdzonych mają więc czas zaledwie kilku dni na ustosunkowanie się propozycji złożonej przez duchownego. wiele wskazuje na to, że zgodzą się oni na taką karę.

Duchowny podejrzewany jest o doprowadzenie do czynności seksualnych w sumie ośmiu chłopców. Dwóch z Warszawy, których miał molestować w latach 2000-2001, kiedy odbywał praktyki w ośrodku Zgromadzenia św. Michała Archanioła oraz sześciu w latach 2009-2013, podczas pobytu w Dominikanie. Jeden z pokrzywdzonych wycofał pozew o odszkodowanie, kiedy kuria zawarła z nim ugodę. Według radia TOK FM było do 150 000 zł. Jest to jednak informacja nieoficjalna, ponieważ kwota ugody została utajniona. Gdyby odbył się proces, księdzu Wojciechowi G. groziłoby do 15 lat pozbawienia wolności.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]