Na Moście Łazienkowskim robota wre. Czas na schody

Przypomnijmy, most został otwarty dla ruchu kołowego 28 października 2015 r. po trwającej 199 dni odbudowie. Prace związane z odtworzeniem przeprawy toczą się jednak dalej. Jednym z najważniejszych zadań, które pozostały do dokończenia była budowa schodów prowadzących na most. Stare schody musiały zostać rozebrane. Właśnie ruszyła budowa nowych.

Prace rozpoczęliśmy 14 czerwca, zaraz po otrzymaniu decyzji o pozwoleniu na budowę. Była ona niezbędna, jako że schody zostaną odbudowane w innym kształcie niż dotychczas. Dzięki temu zachowana zostanie przestrzeń na montaż wind prowadzących na przystanki i most.

Obecnie budowane są grodzie i posadowienia dla fundamentów przyszłych schodów. Następnym krokiem będzie budowa fundamentów i samej konstrukcji schodów.

Równolegle trwają roboty na przystankach znajdujących się na moście. Montowane są oznakowania dla osób niedowidzących i niewidomych. Pracujemy też przy budowie zbiorników retencyjnych i kanalizacji odprowadzającej wodę z części kablobetonowej mostu. Cały czas trwają też roboty związane z zabezpieczaniem konstrukcji stalowej i betonowej mostu przed korozją.

Zgodnie z umową wszystkie prace mają zakończyć się we wrześniu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c