„Na prawo most na lewo most…” Pani Helena Kołaczkowska kończy dzisiaj 100 lat!

Czy znacie piosenkę o Warszawie „Na prawo most na lewo most?”. Jeżeli nie to lepiej się nie przyznawajcie! Autorką słów jest Helena Kołaczkowska, polska literatka, autorka licznych książek i słów piosenek, która kończy dzisiaj 100 lat!

Helena Kołaczkowska. Fot. Teresa Drozda / Miasto Stołeczne Warszawa / Facebook

Helena Kołaczkowska. Fot. Teresa Drozda / Miasto Stołeczne Warszawa / Facebook

Wśród wielu utworów o Warszawie tylko kilka powojennych utkwiło warszawiakom na stałe w pamięci. „Na prawo most na lewo most” jest obok „Snu o Warszawie” jest najczęściej wymienianą piosenką. Autorką słów jest Helena Kołaczkowska, która już od 1949 tworzy teksty piosenek nie tylko polskich, ale zagranicznych. Pani Helena kończy dzisiaj 100 lat i jak informuje Miasto Stołeczne Warszawa ma się świetnie! Mieszka w stolicy, a z wnukami i prawnukami komunikuje się za pomocą… Facebooka!

Skoro Pani Helena korzysta z Facebooka, mamy nadzieję, że odbierze od nas życzenia! Droga Pani Heleno, Całą redakcja składa Pani 200 lat, z całego serca życząc zdrowia, pogody ducha i twórczego umysłu!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.