Na przekazanie umówił się na cmentarzu. Był bardzo zaskoczony, nie było już ucieczki

Płońscy kryminalni zatrzymali 22-latka, który próbował wymusić pieniądze od mieszkańca Baboszewa. Pokrzywdzonemu przedstawiał zmyśloną historię o osobach, które pobiją mężczyznę, jeśli nie otrzymają od niego pieniędzy. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

W ubiegłym tygodniu do kryminalnych z płońskiej komendy zgłosił się 29-letni mieszkaniec Baboszewa. Mężczyzna poinformował policjantów, że ktoś grożąc pobiciem, próbuje wymusić od niego pieniądze.

O wszystkim miał się dowiedzieć od swojego znajomego, 22-letniego mieszkańca tej samej miejscowości, który kontaktował się z nim za pomocą popularnego komunikatora. Młody mężczyzna twierdził, że jakieś osoby zamierzają pobić 29-latka, jeżeli nie otrzymają od niego pieniędzy – 5 tys. zł. Gdy 29-latek stwierdził, że nie ma pełnej kwoty znajomy zobowiązał się do pożyczenia mu części pieniędzy i podjął się pośredniczenia w ich przekazaniu. Wysyłał wiele ponaglających wiadomości, jakby faktycznie jego koledze coś groziło.

Zajmujący się tą sprawą kryminalni podejrzewali, że młody mężczyzna całą historię wymyślił i działa sam, a swojego znajomego próbuje zastraszyć, by wydobyć od niego pieniądze. Zamiast 29-latka, na miejscu przekazania pieniędzy, na cmentarzu w Baboszewie, pojawili się policjanci. 22-latek nie ukrywał swojego zaskoczenia. Został zatrzymany. Usłyszał zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego, do czego się przyznał. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c