Na Targówku powstanie łuk triumfalny

Łuk Triumfalny w Paryżu. Fot. Wikipedia

Łuk Triumfalny w Paryżu. Fot. Wikipedia

Towarzystwo Patriotyczne byłego satyryka Jana Pietrzaka zabiega w ratuszu o wyznaczenie miejsca na którym mógłby powstać łuk triumfalny upamiętniający Bitwę Warszawską 1920 r. Stołeczni urzędnicy odpowiedzieli im, że miejsce zostało wskazane już 13 lat temu. To ul. Radzymińska.

Na budowę pozostało jeszcze 5 lat. Fundacja chce postawić pomnik w setną rocznice wydarzenia. Plany organizacji przewidywały jednak nieco inne lokalizacje: przy rondzie de Gaulle’a (zamiast palmy), nad Wisłą lub w okolicach Dworca Zachodniego. Do pomysłu przyłączyli się radni PiS, którzy chcą postawić łuk na Wilanowie.
Tomasz Ciorgoń, wiceburmistrz Wilanowa oświadczył, że nie jest to możliwe: „Lokalizacja pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 r. została wyznaczona w uchwalonym w 2002 r. planie tzw. Bramy Białostockiej” – dodając, że decyzja ta jest wiążąca.

Działka pod pomnik jest już wydzielona i przygotowana. Rafał Lasota, rzecznik Targówka mówi jednak, że póki co decyzja jeszcze nie zapadła. Wszystko wskazuje jednak na to, że łuk triumfalny powstanie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.