Na te przepisy czekają kierowcy. Wreszcie wejdą w życie! Nie wszyscy skorzystają

Niejeden kierowca czeka na możliwość czasowego wycofania pojazdu z ruchu. Nie wszyscy z niego skorzystają.

Fot. Shutterstock

Przepis wejdzie w życie od 31 stycznia 2022 roku. Skorzystają tylko właściciele samochodów osobowych. Właściciele motocykli nie będą mogli tego zrobić.

Drugie ograniczenie dotyczy celu wycofania w ruchu. Wycofanie może być jedynie czasowe i podyktowane potrzebą „wykonania naprawy w związku z uszkodzeniem zasadniczych elementów nośnych konstrukcji”. Nie będziemy mogli więc kupić auta i po prostu postawić go w garażu. Pojazd będzie można wycofać na maksymalnie 12 miesięcy, raz na trzy lata. Ponadto po zakończonej naprawie muszą zostać wykonane badania, które mają zostać wprowadzone do CEPiK.

Formalności i zachodu będzie zapewne sporo, ale przy poważniejszych naprawach gra będzie warta świeczki, bowiem ubezpieczyciel musi wtedy zmniejszyć stawkę OC o przynajmniej 95 proc. Głównie w przypadku młodych kierowców, suma ta będzie zapewne znaczna.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c