„Na tropie Żabińskich” – rodzinna gra miejska w ZOO [ZA DARMO]

Historię willi Żabińskich opisywaliśmy już w kwietniu Przeczytaj o willi Żabińskich. Muzeum Powstania Warszawskiego wraz z Muzeum i Instytutem Zoologii PAN organizują rodzinną grę miejską w ZOO: „Na tropie Żabińskich”.

Willa Żabińskich. Fot. Wikia

Fot. Willa Żabińskich/Wikia

Serdecznie zapraszamy 12 września do udziału w grze miejskiej. Rodziny z dziećmi w wieku 8-13 lat odkryją zakamarki Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego i dwiedzą się, co działo się na tym terenie w czasie okupacji. Będą mogli także zwiedzić willę Pod Zwariowaną Gwiazdą, w której mieszkał ówczesny dyrektor warszawskiego ZOO – Jan Żabiński wraz z rodziną. Podczas gry nie zabraknie informacji na temat konspiracyjnej działalność doktora Żabińskiego – uczestnika Powstania Warszawskiego, a także samej willi, w której Antonina Żabińska ukrywała ludzi w czasie okupacji. Gra będzie też okazją do rodzinnej zabawy, ćwiczenia współpracy, umiejętności poruszania się z mapą czy rozwiązywania zagadek.

Zapraszamy wszystkich warszawiaków, którzy kochają przygodę i chcą lepiej poznać historię swojego miasta.

Czas: sobota 12 września 2015, start gry o godz. 14.30
Miejsce: Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie (dokładny punkt startu zostanie podany po rejestracji)
Uczestnicy: Rodziny z dziećmi w wieku 8-13 lat

Udział w grze jest bezpłatny, konieczna REJESTRACJA > (do wyczerpania miejsc)

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.