Na ukraińskie jury Eurowizji wylewa się hejt od… Ukraińców

Ukraińskie jury Eurowizji nie przyznało Polsce żadnych punktów. Sama ukraińska publiczność natomiast przyznała Polsce maksymalną notę 12 punktów. Teraz jury mierzy się z ogromnym hejtem od własnych rodaków, którzy krytykują je, że Ukraina i Polska powinny stać za sobą murem nawet w takich sprawach, jak Eurowizja.

Fot. Eurowizja / Instagram

Polskie jury przyznało Ukrainie maksymalną notę 12 punktów. Polska liczyła na to samo, ale jury z Ukrainy nie przyznało Polsce żadnych punktów. Co innego sami Ukraińcy. Widzowie przyznali Polsce 12 punktów. Teraz na ukraińskie jury spada fala hejtu. Ukraińcy uważają, że Polska i Ukraina powinny się nawzajem wspierać. Zdroworozsądkowi mówią, że Eurowizja jest apolityczna, drudzy jednak mówią, że ciężko o apolityczność w obecnych czasach.

Irina Fediszin z ukraińskiego jury przyznała, że sama dała Polsce 10 punktów. To jednak nie wystarczyło, bo każdy oddawał głos anonimowo, potem je sumowano, co dawało konkretny wynik – Gdybym była po stronie głosującej publiczności, też byłabym bardzo zła. Bo mimo tego, że Eurowizja wciąż jest „niby” apolitycznym konkursem, trudno się odwrócić, gdy w twoim kraju jest wojna, a najbardziej pomocną dłoń wyciąga do ciebie Polska. Kiedy zobaczyłam takie wyniki, dla mnie też był to szok – pisze piosenkarka na Instagramie – Jesteśmy szczerze wdzięczni polskiemu rządowi i ludziom za wszystko, co dla nas robią: udzielają schronienia kobietom i dzieciom, przekazują niewiarygodnie dużo pomocy humanitarnej i wspierają Ukrainę na wszelkie możliwe sposoby. To jest bezcenne. Przepraszam, że tak się stało. Nie wiem jak głosowali inni, moje punkty dla Polski to 10 – dodaje.

Przy okazji wyszło na jaw, że Polskie jury zostało zdyskwalifikowane w związku z nieprawidłowościami podczas głosowania. Za Polskie jury zagłosował… komputer. W związku z nieprawidłowościami w głosowaniu polskich jurorów. Głosy jury z Polski zostały przyznane przez system komputerowy na podstawie wyników jurorskich w regionie” – przyznała sama Eurowizja. Podobne nieprawidłowości wykryto także w kilku innych krajach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.