Na włamanie do Warszawy przyjechali z Płocka i Kutna

Ursynowscy wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do jednego z domów jednorodzinnych. Na wniosek policjantów i prokuratury obaj, karani w przeszłości mężczyźni, zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 10 lat więzienia.

Fot. PixabayWłamywacz

Jak ustalili ursynowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, znający się z zakładu karnego mężczyźni, umówili się na dworcu w Warszawie.

Zaplanowali włamania do domków jednorodzinnych na warszawskim Ursynowie. 34-letni Artur L. przyjechał do stolicy z Płocka, natomiast jego o 3 lata straszy kolega Mariusz Sz. z Kutna.

Kiedy zrobiło się ciemno weszli do upatrzonego domu przez okno w kuchni. Zabrali stamtąd posrebrzane sztućce, kilka butelek koniaku oraz gotówkę w dolarach amerykańskich i złotówkach.

Gdy właścicielka wróciła do domu i zobaczyła włamywaczy zaczęła wołać o pomoc. Wystraszeni mężczyźni wybiegli na posesję. Na krzyk kobiety zareagował przejeżdżający w pobliżu rowerem przypadkowy świadek, który zadzwonił do policji.

Ursynowscy wywiadowcy pojawili się na miejscu kilka minut później i zatrzymali obu podejrzanych. Znaleźli też porzucony w pobliżu plecak, w którym znajdowały się skradzione rzeczy oraz łom i śrubokręty.

Zatrzymani trafili do policyjnych cel. Obaj nie przyznali się do przestępstwa. Jednak pokrzywdzona i świadek, który wezwał policjantów rozpoznali ich bez problemu. Na wniosek policjantów i prokuratury mokotowski sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt i obaj mężczyźni wrócili do zakładów karnych. Teraz grozi im kara do 10 lat więzienia.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.