Na Żoliborzu powstanie tablica upamiętniająca Lecha Kaczyńskiego

Tablic i pomników upamiętniających prezydenta, parę prezydencką lub ofiary katastrofy smoleńskiej jest obecnie 3. Jedna przy Pałacu Prezydenckim, druga przy Muzeum Powstania Warszawskiego i pomnik na Powązkach. W tym roku ma też powstać pomnik na ulicy Trębackiej i… tablica na Żoliborzu.

Po przejęciu władzy przez radnych, Olga Johann wyszła z taką inicjatywą. Większość radnych ją poparło (przynajmniej po prawej stronie). Na miejsce wyznaczono blok przy ul. Suzina należący do WSM „Żoliborz Centralny”. To tam przyszedł na świat Lech Kaczyński. Projekt zaakceptował zarówno Jarosław Kaczyński, jak i środowisko związane z Prawem i Sprawiedliwością. Radni mają jednak problem z tekstem. Maksymalnie na tablicy może się bowiem zmieścić maksymalnie 78 znaków, a więc mniej niż we wpisie na Twitterze. Część radnych nie jest tez zachwycona, że zbierano posiedzenie i ściągano ich z urlopów po to, aby omówić tylko jeden projekt. Czy nie ma ważniejszych spraw w dzielnicy? – pytają.

 

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]