Naczelnik Wydziału Estetyki: "Zawłaszczają MDM na komercyjne potrzeby"

Wojciech Wagner, naczelnik Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy, zaalarmował, że wielkoformatowa reklama przysłaniająca MDM, pomimo decyzji Nadzoru Budowlanego nie zostanie ściągnięta. Sąd wstrzymał decyzję o jej zdjęciu.

Wieloformatowa reklama na MDM. Fot. Wojciech Wagner / Facebook

Wieloformatowa reklama na MDM. Fot. Wojciech Wagner / Facebook

„W cieniu ustawy krajobrazowej rozgrywa się kolejny epizod dramatu z gigantycznym nośnikiem reklamującym markę Samsung, zasłaniającym zabytkową elewację hotelu MDM w Warszawie i zawłaszczającym na komercyjne potrzeby jedną z najbardziej reprezentacyjnych przestrzeni publicznych stolicy.” – pisze Wojciech Wagner – „Nakaz demontażu powstałej jako samowola budowlana i niezgodnej z planem miejscowym reklamy, wydany przez powiatowy nadzór budowlany (PINB) w lutym 2015 r., został zakwestionowany przez Hotele Warszawskie „Syrena” w odwołaniu do nadzoru wojewódzkiego (WINB); ten ostatni podtrzymał w kwietniu decyzję PINB. Wobec faktu, że Hotele nie wykonały dotąd nałożonego na nie obowiązku rozbiórki, PINB podjął decyzję o wykonaniu zastępczym, do którego dojść miało jutro, 28 lipca.

Okazuje się, że jednak nie dojdzie – w piątek, 24 lipca, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na posiedzeniu niejawnym, na wniosek Hoteli Warszawskich „Syrena”, postanowił o wstrzymaniu wykonania decyzji. Uzasadnienie nie jest znane.”

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.