Nadarzyn: Komendant policji i jego żona zatrzymani przez CBŚP

Policjanci CBŚP wykonując czynności zatrzymali funkcjonariusza, który po przedstawieniu zarzutów został tymczasowo aresztowany. W trakcie działań zabezpieczono 1,1 tony krajanki tytoniowej, ponad 10 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz maszynki do produkcji papierosów.

Fot. CBŚP

Policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji we współpracy z Mazowieckim Urzędem Celno-Skarbowym w piątkowe popołudnie wykonując czynności w powiecie pruszkowskim zatrzymali  dwie osoby. Kobieta po przesłuchaniu w charakterze świadka została zwolniona, natomiast zatrzymano mężczyznę, policjanta, który po przedstawieniu zarzutów został tymczasowo aresztowany.  Podczas działań zabezpieczono 1,1 tony krajanki tytoniowej,  ponad 10 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz maszynki do produkcji papierosów.

W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie funkcjonariuszowi przedstawiono zarzuty o czyny z art. 54 i 37 kks oraz art. 13 par. 1 kk w związku z art. 12a ustawy z dnia 2 marca 2001 o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. Wczoraj Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.