Nadchodzą opady śniegu! Będą białe święta?

Prognozy burz dla Polski opublikowały prognozę pogody na nadchodzący tydzień. Od poniedziałku przez cały tydzień śniegu będzie przybywać. Czy zostanie tak już do świąt? Sprawdzamy prognozy.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

„W tym tygodniu śniegu będzie przybywać z dnia na dzień. Większych opadów zwłaszcza na wschodzie i południu możemy spodziewać się we wtorek. W Karkonoszach i Tatrach może spaść nawet 30-40 cm śniegu” – piszą Prognozy burz dla Polski.

„Wstępne prognozy na kolejny tydzień (przedświąteczny) pokazują różne oblicze, jednak większość z nich wskazuje na to, że śniegu będzie mało, a dominować będzie dodatnia temperatura i opady deszczu” – piszą meteorolodzy.

Fanpage przypomina, że sprawdzalność opadów zwłaszcza śniegu na więcej niż 2-3 dni jest niezbyt duża i prognozy traktować z większym „przymrużeniem oka”.

Niestety długoterminowe przewidywania pokazują, że biały puch może nie utrzymać się do świąt. Prognozuje się bowiem ocieplenie i opady deszczu. Jednak prognozy długoterminowe wcale nie muszą się sprawdzić.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.