Nadchodzi atak zimy! Śnieżyce, cała Polska w śniegu, mróz do nawet -20 stopni!

IMGW publikuje ostrzeżenia, a na stronie twojapogoda.pl możemy przeczytać prognozy o intensywnych opadach w wielu województwach. To jednak nie wszystko, bo pogoda długoterminowa przewiduje śnieżyce i ogromne mrozy.

Fot. Shutterstock

W niedzielę i poniedziałek prószyć może na Śląsku, w woj. Łódzkim, nad Wielopolską, a także Mazowszu, Pomorzu i na Mazurach. Miejscami może spaść aż 15 cm śniegu.

We wtorek śnieg będzie leżał już niemal w całym kraju. Nie utrzyma się jednak długo, bowiem temperatury nadal będą na plusie.

Dalsza pogoda może się dynamicznie zmienić, jednak obecnie z prognoz wynika, że około 4 grudnia nastąpi gwałtowne ochłodzenie. W centralnej Polsce, w Warszawie i Łodzi, spodziewać się można od -8 do -10 stopni, w Krakowie około -12, przy czym im dalej na południe tym zimniej. Na północnym wschodzie i w górach temperatura spadnie aż do -20 stopni.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.