Nadchodzi ocieplenie! Będzie nawet 20 stopni!

Obecnie pogodę w Polsce kształtuje strefowa cyrkulacja atmosfery. Charakteryzuje się ona napływem chłodniejszych mas, głównie z zachodu, ale także wietrzną i deszczową aurą. Najnowsze odsłony numeryczne wskazują, że wkrótce sytuacja pogodowa ulegnie zmianie. 

Fot. Shutterstock

W czwartek na obszarze Mazowsza możliwe są dłuższe chwilę ze słońcem, ale temperatura nie osiągnie więcej niż 14 °C w najcieplejszym momencie dnia. Będzie dosyć wietrznie. Jednak nie powinno padać.
W piątek bez opadów, ale w ciągu dnia wietrznie, w porywach do 60 km/h z zachodu.
Stopniowo następować ma przebudowa pola barycznego. Na południu kontynentu europejskiego zacznie rozbudowywać się wyż, który sięgnie Polski już w weekend.
Warto jednak podkreślić, że w sobotę na obszarze województwa mazowieckiego zaznaczą się opady atmosferyczne, za które odpowiedzialny będzie front ciepły. Tuż za nim coraz szerszym strumieniem napływać ma coraz cieplejsze powietrze.
W niedzielę według obecnych danych duża poprawa pogody. Termometry pokażą około 20°C. Zachmurzenie powinno ustąpić, siła wiatru nieco spadnie.
Według obecnych prognoz numerycznych przyszły tydzień na obszarze Mazowsza powinien przynieść złotą polską jesień. Nie zabraknie słońca, termometry mogą pokazać nawet powyżej 20°C. Za tak silne ocieplenie w drugiej połowie października odpowiedzialny będzie potężny wyż kształtujący pogodę w naszej części Europy, ale także były huragan „OPHELIA”, który ulokuje się w rejonie Wysp Brytyjskich.
Bieżące opady atmosferyczne i prognozę ich możecie śledzić pod adresem poniżej.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c