Nadchodzi POTĘŻNE ochłodzenie! Silny wiatr i nawet 11 stopni!

Kto wybrał początek lipca na wakacyjny wyjazd nad morze lub w góry, ten nie ma powodów do radości. Zbliża się polarno-arktyczna masa powietrza, która spowoduje, że temperatura gwałtownie spadnie.

Fot. Pixabay

„Sprawcą ochłodzenia będzie układ niskiego ciśnienia za naszą wschodnią granicą, który ściągnie do nas chłodny prąd strumieniowy z północy. Stery w pogodzie przejmie chłodna polarno-arktyczna masa powietrza, która w lipcu spotykana jest wyjątkowo rzadko” – pisze Info Meteo WW Stolica.

„Na początku lipca na termometrach maksymalnie w ciągu dnia ujrzymy tylko 13-14*C ! Takie wartości temperatury prognozowane są na dzień 2 lipca. Im dalej na wschód tym chłodniej, gdyż we wschodnich subregionach Mazowsza temperatura maksymalna może wynieść zaledwie 11*C !” – ostrzega meteorolog.

„To są wartości odpowiednie dla marca ale na pewno nie lipca. Pojawią się również słabe przelotne opady deszczu, jednak nie będzie ich zbyt wiele, ponieważ znajdziemy się w suchszym zachodnim wycinku niżu. Warto dodać, że w tych dniach również silniej powieje, maksymalnie do 50-60 km/h. Musimy uzbroić się w cierpliwość, gdyż po 3 chłodnych dniach, zacznie ponownie się ocieplać” – pociesza Info Meteo WW Stolica.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.